Ulaşım

III. Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Kongresi açılış programı Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Katılımcılar konakladıkları tesislerden ücretsiz olarak kongre merkezine transfer edilecek, açılış programından sonra ise yine aynı şekilde kongrenin yapılacağı kongre oteline transferleri sağlanacaktır.

Bingöl’e ulaşım için karayolu, havayolu ve demiryolu olmak üzere üç farklı seçenek mevcuttur.

Havayolu: Şehrin merkezine 10 kilometre mesafede yer alan Bingöl Havalimanı’na her gün İstanbul’dan THY ve haftanın belirli günlerinde Pegasus Havayolları uçuş gerçekleştirmektedir. Ayrıca Ankara’dan haftanın belirli günlerinde yine THY (Anadolu Jet) uçuş gerçekleştirmektedir. Bingöl’e Diyarbakır (150 km), Elazığ (140 km), Muş (130 km) ve Erzurum (180 km) illeri havalimanına sahiptir. Bu şehirlere ait havayolları kullanılarak Bingöl’e gelmek mümkündür.

Karayolu: Otogarı kent merkezinde olan şehre kara yolu ile ülkemizin her şehrinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Kamil Koç, Metro Turizm, Van Gölü Turizm, Öz Has Bingöl Turizm, Tokat Yıldızı ve Cesur Bingöl Turizm şehirlerarası taşımacılıkta Bingöl Şehirlerarası Otobüs Terminaline girmektedir. Ayrıca bu firmalar şehrimize her gün belirli saatler arasında taşımacılık hizmetini vermektedir.

Demiryolu: Şehrin Genç ilçesinde bulunan istasyon aracılığıyla doğuda Tatvan’a, batıda ise Elazığ’a kadar demir yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Demiryolları haftanın belirli günlerinde kullanılabilmektedir. Genç ilçesi şehir merkezine 15 km uzaklıkta olup, misafirler demiryolunu tercih ettiği takdirde kongre yürütme kurulu tarafından ücretsiz transferleri gerçekleştirilebilecektir.